Organic Estonia kasvab ja areneb koos oma ettevõtetest liikmetega. Meil on täna 41 mahemajanduses tegutsevat liiget. Viimased kuud on toonud meie liikmetelt kuhjaga suurepäraseid uudiseid!

 

BugBox OÜ

BugBox on Putukatööstuse Liidu liige ja üks asutajatest, liit sai sel suvel kolmeaastaseks. BugBox juhi Erlend Sild sõnul käib tehnoloogia ja putukajahu sisaldavate toodete arendus täie hooga. Putukatööstus on üks lahendus üha suurenevale lihatarbimisele ja süvenevale toidupuuduse ning kliimasoojenemise probleemile. Hetkel on putukate inimtoiduks kasutamisel veel mitmeid piiranguid, kuid rahvusvahelises koostöös on need ületatavad.

Chaga Health OÜ

Chaga OÜ avas 22. septembril Tõrvas uue tehase koos investorite ja koostööpartneritega. Külalisi saabus Tõrvasse Singapurist, Omaanist, Norrast, Leedust, Soomest ja Eestist. Tehase avatseremoonia kase-linti saagisid meie ettevõtte kõige kaugem investor Omaanist Amer Al Rawas, Tõrva linnapea ja Chaga OÜ omanik ning tegevjuht Siim Kabrits.

Chaga Health Immuno Elixiri jõudis Taani turule! Toode on müügil Taani juhtiva mahetoodete importija/edasimüüa Nature Source e-poes.

Kõige värskem uudis on, et Chaga Health müügiesindus avas uksed Austraalias! Ametlik maaletooja ja koostööpartner on Nordic Imports Pty Ltd. Chaga läheb ka Austraalia messidele Albany Holistic Health Expo 2019 ja World of Food Festival 2019

Mulieres OÜ

Mulieres lõhnatu pesugeel naasis Hongkongis toimunud Natural & Organic Asia 2019 konkursilt auhinnaga „Best Natural Living Product“ ehk parim loodusliku eluviisi toode. Saadud tunnustus asetab lõhnatu pesugeeli ühte ritta Mulieres roosilõhnalise pesugeeliga, mis sai kolm aastat tagasi Skandinaavia parima uue loodusliku eluviisi toote auhinna. Värskelt auhinnatud Mulieres lõhnatu pesugeel on looduslike koostisosadega ja ohutu ümbritsevale keskkonnale.

Sirloin OÜ

Sirloin tegeleb mahelihatoodete valmistamisega ja ulukite töötlemisega. Lisaks paarile uuele tootele on Sirloin alanud hooajal täiendanud teenusevalikut Eestis ainulaadse jahimeestele mõeldud ajatatud töötlemisteenusega. “Sirloin OÜ-le on väga oluline pakkuda klientidele kvaliteetset ja paindlikku teenust. Just klientide tagasiside ajendas ajatatud teenust välja töötama,” selgitab ettevõtte tegevjuht Lauri Bobrovski.

Pajumäe talu OÜ ja Must Küüslauk OÜ

Pajumäe Talu ja Must Küüsalauk panid seljad kokku ja koostööst sündis uus mahetoode – mahevõi musta küüslauguga. 2019. aasta mahekonkursilt “Parim Mahetoit 2019” tõid nad ära ühise III koha.