Organic Estonia koos maheettevõtete ja Eesti suursaatkonnaga Taanis tähistasid Taani lipu 800. aastapäeva Vordingborgis, mis on üks ammustest Taani pealinnadest.

Taani lipu Dannebrogi väärika aastapäeva auks toimus suur festival, kus ühise väljapanekuga olid väljas ka Eesti mahe- ja disainiettevõtted. Eesti ettevõtete väljapanekut Vordingborgis külastasid paljud taanlased, nende seas ka Taani kroonprints Frederik ja kroonprintsess Mary. Organic Estonia tutvustas Taani esinduspaarile Eesti maheettevõtete tooteid ja Eestit kui maheriiki, võttes eeskujuks just Taanit, kes on maailmas tuntuim maheriik.

 

“Eesti mahetootjad otsivad aktiivselt võimalusi mahetoodete müügiks välisturgudel. Taani tuntus maheriigina ja taanlaste väga kõrge mahe-teadlikkus pakub Eesti mahetootjale innustavaid väljakutseid mahetoodetega Taani turule jõudmiseks. Organic Estonia tänab Eesti suursaadik Märt Volmerit ja Taani saatkonna töötajaid igakülgse abi eest Eesti maheettevõtete Taani visiidi korraldamisel” ütleb Organic Estonia tegevjuht Krista Kulderknup.

“Organic Estonia on teinud aastaga suure arenguhüppe ja jõudnud täna tasemele, kus ka saatkond saab omalt poolt aktiivselt kaasa aidata Eesti maheettevõtete tutvustamisele Taanis ning olla abiks kontaktide loomisel Taani mahekaubanduse esindajatega, et Eesti mahetooted jõuaksid Taani turule” ütles tunnustavaid sõnu Eesti suursaadik Märt Volmer.

Taani lipu 800. aastapäeva festivalil Vordingborgis olid väljas Eesti mahetoidu, looduskosmeetika ja disaini kaubamärgid Saidafarm, Chaga Health, Magusameistrid, WIBE Superfoods, Tõrvaaugu Organic Farm, Tõrvaaugu Superfoods, Turbliss, Pillirookõrs, Kristel Kuslapuu Design, Jalg Minimalist TV Stand, Click & Grow.

 

Turuarendustoetuse abiga rahastatud tegevus