Organic Estonia tutvustas Indias tegutsevale ekspordinõunikule Ankit Bahlile Eesti mahetooteid ettevõtetelt Salvest, Chaga, Rõngu mahl, Paljumäe, Mahex, Öselbirch, Nordic Honey ja Must Küüslauk. Lähiajal ajal saadab Organic Estonia ühises maheportfellis oma liikmete tootenäidised Indiasse. Foto: Joel Kirsimaa

India maheturg on suure tempoga kasvamas, selgus Organic Estonia kohtumisel Ankit Bahliga, kes tegutseb Eesti ekspordinõunikuna Indias. Ankit Bahli sõnul on India inimene nõus mahetoote eest maksma rohkem kui tavatoote eest ja mahenõudlus kasvab tempokalt kõigis toidusektorites.

Organic Estonia kohtumisele kaasa võetud Eesti tootenäidiseid vaadates tutvustas ekspordinõunik Inda turgu: kohaliku elanikkonna tarbimis- ja toitumisharjumused on muutunud aina läänelikumaks. See on omakorda toonud kaasa toitumisest tingitud tervisehäireid, sealhulgas diabeeti. Nüüd on omakorda hakatud Indias taasteadvustama tervislikuma toitumise vajalikkust. Indias on mahetooteid esialgu müügil väikepoodides ja nende võrgustikes, suurtes kettides on maheletid arenemas.
Et Indias ei ole Euroopa Liiduga sarnaselt ühtlustatud reegleid mahepõllumajanduslikele toodetele, on meie mahemärki kandvatel toodetel oodata edu. Kuna EL-i mahetoodetele kehtivad nõuded on väga ranged, on siit pärit kvaliteetmärgil suur usaldusväärsus. “Kui panete toodetele juurde ka oma lipu ja lisate puhta riigi kuvandi argumendid, liitute ühisturundusplatvormiga vihmavarju alla nagu Organic Estonia – olete ainuõigel teel,” kinnitas Ankit Bahl. “Kasutage oma võimalust!”

Krista Kulderknup, Helen Arusoo