Organic Estonia käis aprilli teisel nädalal töövisiidil Londonis, kuhu võtsime kaasa ka meie liikmetest ettevõtjate mahetoodete näidised. Eesti suursaadik Londonis Tiina Intelmann ja EAS ekspordinõunik Andreas Heiki Pant võõrustasid suursaatkonnas Organic Estonia esindajaid ja Saare Arenduskeskus SA ettevõtjaid.

EAS ekspordinõunik Andreas Heiki Pant tegi ettevõtjatele ja Organic Estonia esindajatele ülevaate Brexitist ning Londoni ja Suurbritannia ekspordi- ja turuvõimalustest. Amazoni esindaja andis ülevaate, mida Amazon pakub väiketootjatele oma toodete turustamiseks.

Tutvustasime suursaatkonnas Eesti ettevõtjate tooteid ühisturunduse formaadis. Meile teadaolevalt ei ole keegi Eesti maheettevõtjate tooteid varem välisriigis ühisturunduse formaadis tutvustanud-turundanud! Organic Estonia, pidades silmas maheettevõtjate ekspordipüüdlusi, avas äsja oma veebipõhise ühisturundusplatvormi, mis on suunatud just rahvusvahelistele turgudele eesmärgiga tutvustada Eesti maheettevõtteid ja nende tooteid.

Organic Estonia on käivitanud ka ühisturunduse pilootprojekti, kuhu on kaasatud 14 maheettevõtet: Chaga OÜ, Green Valley Ventures OÜ, Magusameistrid OÜ, Moe OÜ, Must Küüslauk OÜ, OÜ Tõrvaaugu Mahe talu, Pajumäe Talu OÜ, Saidafarm OÜ, Nopri OÜ, Aesti Skincare OÜ, Furcella OÜ, Sirloin OÜ, Liivimaa Lihasaaduste Wabrik OÜ ja Amoor OÜ.

Suursaatkonnas Londonis panime üles ka uhke väljapaneku maheettevõtete mitmekülgsest tootevalikust, kus on esindatud nii looduskosmeetika, toit, toidulisandid, piima- ja lihatooted, jahu- ja pastatooted, alkohoolsed joogid.

Mahetoodete turuga tutvumiseks ja turu uurimiseks külastas Organic Estonia mahetoodete messi Londonis “Natural&Organic Products Europe 2019”. Põhjalikult käidi uurimas ka Whole Foods ja Organic Planet mahepoodide kaubavalikut, pakendeid, märgistust, sertifikaate.

Londoni mahetoodete turg on väga rikkalik ja toodete valik on tohutu, ainuüks suurepärase pakendiga ei ole võimalik eristuda ja silma jääda – vaja on ka erilist toodet ja muidugi õnne. “Eesti maheettevõtetel on võimalust sellele keerulisele turule pääseda”, arvas Andreas Heiki Pant, EAS-i kaubandusnõunik Londonis, kes saab ettevõtjaid aidata turuolukorra infoga, turuspetsiifiliste teadmiste ja kontaktide leidmisega. Organic Estonia pakub maheettevõtjatele omalt poolt veebipõhist ühisturundusplatvormi ja ühiseid turundustegevusi sihtriikides, sh Suurbritannias ja Londonis.

Organic Estonia on Eesti maheettevõtete katusorganisatsioon, mis ühendab tänaseks üle 30 ettevõtte. Organic Estonia aitab igati kaasa, et maheettevõtjad jõuaksid oma mahetoodetega välisturgudele. Selleks teeme mh ka koostööd Eesti saatkondadega välisriikides.

 


Projekti rahastatakse läbi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.