Organic Estonia paigaldab täna esimese MAHEALA sildi Läänemaale talunik Ain Meentalo mahevaarika põllule. 

MAHEALA sildid tegid vabatahtlikud Soome ettevõttest Greenstep OY. Soomlased valmistasid Saidafarmis töökojas sellel sügisel 130 MAHEALA silti ning Organic Estonia annab need edasi paigaldamiseks kõikidele Eesti maakondadele.

„Meile see idee väga meeldis, et vabatahtliku tööga saame tõsta esile Eestis mahealasid,“ kommenteeris sügisel Greenstep OY juhatuse esimees Tore Teir, „Oli au anda oma panus Eesti maheviljeluse heaks – see sobib igati meie ettevõtte Greenstep OY põhimõtetega – hoolida keskkonnast ja käituda ühiskondliku vastutuse põhimõtetest lähtudes.”

Organic Estonia viis Saaremaa talunikele soomlaste valmistatud 10 MAHEALA silti  kuu aega tagasi. Täna on Läänemaa kord.

“Mahepõllud võiksid Eestimaal senisest rohkem välja paista. Preagu ei ole põldudel mingit tunnust, et on see maheala või mitte,” kinnitab Organic Estonia tegevjuht Krista Kulderknup ja lisab, et inimestel on kindlasti hea teada, kas tema kodukoha lähedal viljeletakse põlde mürkide ja kemikaalide vabalt või mitte.” Järkjärgult liigume kõikidesse maakondadesse ja anname kõigile üle Soome vabatahtlike abiga tehtud MAHEALA sildid.”

Läänemaa esimese MAHEALA sildi saab Haapsalu mahetalunik Ain Meentalo, kes kasvatab põhiliselt mahemarju. “Minu põllul näeb taasviljuvat mahevaarikat, mis kannab marju sügisel, kui kahjureid enam ei ole. Olen põllukultuuri valiku teinud lähtuvalt sellest, et taime saagikandmise aeg oleks putukatele mittesobival ajal. Lisaks marjadele proovin kasvatada võimalikult mitmekesist valikut köögivilju, et pakkuda toidulauale erinevaid maitseid ja värve, näiteks sinist kartulit. Eesmärk on, et sööksime mitmekesisemalt.”

Ain Meentalo mahemaa asub Haapsalu linna servas, mis on ümbritsetud haljasalaga. Tema ettevõte Spinooso rendib RMK-lt 15 hektarit pinda, millel on Põllumajandusameti mahetunnustus..

MAHEALA sildi paigaldamise järel toimub Organic Estonia ja Läänemaa Sihtasutuse ühine maheseminar Karja 27 ruumides kell 13.00–17.00. Siin on seminari päevakava.