Organic Estonia on mahemajanduses tegutsevate ettevõtete katusorganisatsioon. Organic Estonia esindab mahe- ja looduskosmeetika ettevõtteid.

Meie liikmed, Eestimaise looduskosmeetika tootjad on Aesti Skincare, Bonobo Native, Berrichi, Joik, LoondSpa, Oryaku Skincare, Magrada, Nurme Looduskosmeetika, Tilk.bio.

Kõiki neid ägedaid Eestimaa väikeettevõtteid ühendab pühendumus looduse ja looduskosmeetika vastu, soov luua ja toota kodumaist looduskosmeetikat saades inspiratsiooni Eestimaa rikkalikust ja puhtast loodusest. Siit saad ülevaate meie looduskosmeetika ettevõtetest, nende väärtustest ja tegevusest.

 

Aesti Skincare

Aesti Skincare on loodud 2014. aastal. Aesti esindab Eesti turba parimaid omadusi ilutoodetes. Turba ilutooted valmivad akrediteeritud laboris, on laboratoorselt testitud ja Terviseameti poolt heaks kiidetud garanteerides sellega alati toodete kõrgeima kvaliteedi. Kõik tooted on looduslikud, ei sisalda sulfaate, värv- ega säilitusaineid. 2014. aastal väljastati Aesti filtreeritud Eesti terviseturbale Euroopa Liidu kosmeetika ohutusnõude tunnustatuim dokument, mis tõestab turba kasulikkust inimese nahale.

 

 

Bonobo Native

Bonobo Native sündis 2014. aastal. See on kodumaine kosmeetikasari, mis on loodud loodust ja loomulikkust hindavale naisele. Bonobo on pühendunud kosmeetikatoodete loomisele, mis on tõhusa toimega, kuid kehale leebed ja toetavad. Igal Bonobo tootel on oma toime, mis on pärit nendes kasutatud taimede looduslikust väest. Bonobo toodetes ei leidu parabeene, mineraal- ega silikoonõlisid ning sünteetilisi lõhnaaineid. Tooted valmistatakse Eestimaa puhtast ja metsikust loodusest korjatud taimedest.

 

 

Berrichi

Berrichi nahahoolduse toodete võtmekomponentideks on vetikad ja super-õlid, mis moodustavad täiusliku koosluse vitamiinidest, mineraalidest ja rasvhapetest. Astaksantiin, punavetikatest pärit antioksüdant, on võimsaim teadaolev looduslik vananemisvastane toimeaine, mis ületab 500-kordselt E-vitamiini ja 800-kordselt koeensüümi Q10 omadusi. Loodusliku ja keemiavaba Berrichi nahahoolduse abil saab nahk süvaniisutuse, taastub naha loomulik elastsus ning kaitsevõime ning ühtlustub jume ja tekstuur.

 

Joik

Joik müüb oma tooteid kahe brändi alla: JOIK Organic ja JOIK Home&Spa. JOIK Organic on Eestis valmiv kosmeetikasari, mis põimib endas puhta looduse parimad aktiivained tänapäevaste teadmistega. Kõik sarja tooted on sertifitseeritud Ecocert poolt COSMOS standardi alusel. JOIK Home&Spa tooted on kõik vähemalt 97% ulatuses looduslikku päritolu. Joik on põhjamaine, puhas ja minimalistlik stiil koos loodusliku luksusega. Kõik tooted valmivad käsitööna väikestes partiides.

 

LoondSpa

Põhjamaine spaakosmeetika bränd loond° on alguse saanud usust puhta ja karge looduse vastu, mis toidab keha, vaimu ja meeli oma naturaalsuses. Väikeses Põhjamaa riigis nimega Eesti tähistab sõna loond ühe maausu järgi loodust. Kõik loond on elav ja hingestatud ning osa meist kõigist. Loond° tooted on inspireeritud põhjamaisest puhtast loodusest, mille tooraine pärineb maakera ülemistelt põhja laiuskraadidelt, kus kasvukeskkond on karmim, aga loodus sitkem ja tugevam. Toodetesse on valitud parimate omaduste ja toimeainetega taimed ning loodusvarad, mis on ökoloogiliselt puhtad.

Oryaku Skincare

Oryaku Skincare on 100% Eesti Loodus. Oryaku kasutab oma toodetes erilist looduslikku koostisosa Oryaku®-muda, mis pärineb Hiiumaalt Käina lahe looduskaitsealadelt Orjakult. Hiiumaa ravimuda taastab ja tervendab naha ning rikastab seda bio-mineraalide, amino-, humiin- ja fulvohapetega. See ainulaadne kombinatsiooni on ka üks ökoloogiliselt puhtaim maailmas ning see on muuhulgas ka alati tõendatav.

 

 

Magrada OÜ

Bränd Magrada sai alguse viis aastat tagasi Pärnus. Sarja iseloomustavad enim märksõnad ökoloogiline, puhas ja aromaatne. Magrada tooted sobivad eriti allergikutele. Magrada tähendab katalaani keelest tõlgituna „mulle meeldib“. Magrada kasutab toorainena kodusaarelt Hiiumaalt korjatud ravimtaimi ja Lõuna-Euroopast pärit puhtaid ning külmpressitud õlisid – see kooslus toimib imehästi. Meie tooraine on alati värske ning Magrada tooted valmistatakse käsitsi, tagades nõnda toodete efektiivsuse ja värskuse. Seetõttu partii lõikes võib märgata värvi erinevust, mis sõltub sellest, mis aastaajal on tooraine korjatud. Meie tooted on ausad ja õrnad keskkonna vastu – toodetes ei kasutata loomseid koostisosi ega testita loomade peal. Keskkonna hoidmine ja säästmine on meile oluline ka pakendite puhul, mis on toodetud kloorivabalt. Paberil on Euroopa Ühenduse öko-märgis.

Nurme Looduskosmeetika

Nurme Looduskosmeetika on tõeliselt looduslik ja orgaaniline kehahooldus. Valitud taimsed koostisained on hellad nahale ja juustele unustamata looduse väärtust ja elukeskkonna haavatavust. Nurme missiooniks on luua 100% looduslikke ja orgaanilisi tooteid juustest varbaotsteni, beebidest meesteni. Nurme usub, et tõeliselt hea kehahooldus peitub looduse tingimusteta armastuses inimese vastu. Nurme ei tee kompromisse oma loodustoodete koostisosade ja kvaliteedi osas. Iga seep, küünal, õli – kõik tooted on tehtud käsitsi, kasutades vaid parimaid tooraineid. Lisaks kodumaistele nurmetaimedele on toodetes ka väärtuslikud õlitaimed.

 

Tilk.bio / Green Valley Ventures OÜ

Tilk loodustooted sisaldavad parimaid looduslikke koostisosasid nii laiast maailmast kui ka kodusaarelt Saaremaalt. Pereliikmete ja sõprade abiga korjatakse kevadel ning suvel Saaremaal väekaid taimi kreemide valmistamiseks. Kõik tooted on valmistatud 100% looduslikest koostisosadest ning need on parabeeni- ja mineraalõlidevabad ning neid ei ole katsetatud loomade peal. Tilk! looduskosmeetika on viis eksportida Eestimaa puhast loodust ja ökoriigi mainet laia maailma.

 

 

 

Siit leiad lisalugemist looduskosmeetika regulatsioonidest ja vastutustundlikust turundamisest.