Organic Estonia liige Nopri talu investeeris 1,5 miljonit eurot seitsme tärni nutilauta

 

Nopri talu investeeris heaolu-lauda uuendamisse ja laiendamisse. Valmis 337-kohaline 4-robotiga, kaasaegseima tehnoloogia ja tarkvaraga farm. Pererahvas peab seda seitsme tärni laudaks, mille eesmärk on Eesti puhtaima piima tootmine. Eelduseks on loomade heaolu ja taskust jälgitav-juhitav nutikaslaut.

Niilode perekond majandab talu senises asukohas juba aastast 1875 ning praegune põlvkond on seitsmes, kes lehmade ja piimaga tegelevad. Seitsme põlvkonna kogemusega karjapidajad ehitasid nüüd parima võimaliku nutilauda.

 

Kõrge tasemega lauda seitse tähtsat näitajat – tärni: sööt, vesi, valgus, õhk, rahu ja piisav ruum. Selles nimekirjas tähtsaimaks tärniks on Nopri pere. Nii ongi farmi ukse kohal seitse tärni.

 

Miks soovib Nopri talu puhtaimat piima? Puhtus on kvaliteedi oluline näitaja ja kirjeldab, kui palju elab piima sees erinevaid mikroobe. Kvaliteedist sõltub piima maitse, lõhn, säilivus ja peamine – piimast tehtava toote kvaliteet.

Teadlik tarbija soovib teada, millised mikroobid elavad piimas, millest see sõltub ning milline on selle mõju tervisele. Nopri talu ja meierei soovivad mikroobide arvu vähendada miinimumini, kuid jätta ellu tervislikud piimabakterid. Nii saadetakse eestimaalastele usaldusväärne, põllult müügiletini kontrollitud toode.

Nopri veebilehelt www.nopri.ee leiab iga huviline olulise piima-info, sealhulgas võrdluse eliitpiima näitajatega. Nopri Talu soovib olla kõige läbipaistvam toidutootja Eestis. Selleks kutsub talu huvilisi endale külla, et toiduga seonduvat näha, katsuda ja kogeda.

Hea eestimaalane, ela kaasa! Proovi, kas tunned vahet! Hinda, kas loomade heaolul ja toidu puhtusel on väärtus! Jälgi, mida sööd. Hinnangut ja tagasisidet jäävad ootama Nopri pere kuues, seitsmes ja kaheksas generatsioon ning abilised kohalikust kogukonnast.