Toidumessil Sööma! Organic Estonia telgist leiate tooted, mis on innovaatilised või mahedad või mõlemat korraga. Toome allpool ära mõned maitsed, mida võiksite  kohapeal mekkida. Kasvõi näiteks selleks, et oma kevadist toidulauda ühe värske idee või toiduaine kaudu rikastada.

 

MUST KÜÜSLAUK – gurmeemõtteid Aasiast
Traditsioonilisest Korea köögist pärit must küüslauk on nädalaid madalal temperatuuril küpsetatud naturaalne küüslauk, mis on viimastel aastatel kogunud tublisti populaarsust lisaks Aasiale ka Ameerikas ning nüüd ka Euroopa gurmeeköökides. Tegemist on 100% küüslauguga Eestimaa puhtast loodusest, millesse ei ole lisatud ühtegi lisaainet. Karamellise maitse ja antioksüdantide poolest rikas küüneline sobib niisama tervislikuks näksiks aga ka väga erinevatesse magustesse ja soolastesse roogadesse. Tule meki Musta Küüslaugu põnevaid tooteid Mahe-Eesti ühistelgis!
www.mustkuuslauk.ee
www.facebook.com/mustkuuslauk

HEYDAY– innovaatilise tehnoloogia abil tervislikud joogid
Innovaatiline HeyDay, kes on üpris äsja turule tulnud, pakub Eesti Toidumessil kodumaiseid, käsitööna valmistatud ja 100 % naturaalseid, kuumtöötlemata mahlu, mis on erilised. Nimelt nende maitse ja omadused on saavutatud kõrgsurvepressimeetodi (HPP) tehnoloogia abil, mis võimaldab algsete vitamiiinide säilimist joogis mitu kuud. Maitsed on kevadiselt värsked, koostisained vitamiinirikkad ja üdini puhtad. Tule, veendu ja küsi ise, milles seisneb Heyday erilisus.
www.heyday.eu
www.facebook.com/heydayorganic

 

BUGBOX – putukajahu küpsistega tulevikku
Külalisena on Organic Estonia telki kutsutud Eesti rohetehnoloogia startup BugBox, kes on välja arendamas erinevaid tooteid putukatest. Tänavu saab Organic Estonia telgis proovida, mis maitsega on kilgijahust küpsised ning teada, miks putukatest tehtud toidul on tulevikus suur roll.

SALVEST – mahe valmistoit beebidele
Salvest Põnn beebitoidud on väljaarendatud koostöö lastearstiga ning seda just Eesti beebide maitse-eelistusi silmas pidades. Iga lapsevanem tahab pakkuda oma lapsele vaid parimat. Puhas ja kvaliteetne toit on väga oluline, et beebi kasvaks terveks ja tugevaks. Põnni lastetoidud ei sisalda enam lisatud suhkrut ega nisujahu – nende asemel on toodetes hoopis rohkem puu- ja juurvilju. Põnni tootevalikust leiab põnevaid maitseid igas vanuses beebidele alates 4.elukuust, valikus on nii magusaid püreesid kui ka soolaseid eineid.
http://www.salvest.ee/salvest-ponni-uued-okosarja-beebitoidud/

LA MUU – jäätisehõrgutised väikese julgustükiga
Eesti esimene ökojäätise tootja La Muu tutvustab toidumessil oma mahejäätiste ja sorbettide mitmekülgset ning julget maitsepaletti. La Muu sortimendist leiavad endale meelepärase ka veganid ning kõik, kes ihkavad mõnusalt tihke tekstuuriga uutmoodi jäätiseelamust.
www.lamuu.ee
www.facebook.com/lamuujaatis

SAIDAFARM – esimene omasuguste seas
Saidafarm, Eesti esimesi mahefarme ja Balti Mere farmi laureaat 2013 toob Toidumessile väikemeiereis valmistatud kohupiimad, juustud, kreemid ja jogurtid.
www.saidafarm.ee
www.facebook.com/Saidafarm-OÜ-1563594260555832

BIOTAG  – eriti mahe õli
Eesti ettevõte Biotag müüb toidumessil Hispaania mahe-oliivisaludest kogutud külmpressitud oliiviõli ning OLIVEHEART® polüfenooliderikast oliiviõli, looduslikke toidulisandeid oliivi antioksüdantidest. Biotagi partneriteks on pühendunud Kataloonia mahetalunikud, kes toodavad kvaliteetset, parimate maitseomadustega oliiviõli ning Hispaania innovaatilised toidulisandite tootjad.
www.biotageco.com

MAHELEIB – kodune ja värske
Maheleib on Tallinna külje all Jüris asuv pagaritöökoda-kohvik, kus valmivad käsitööna leivad, saiad-pirukad ja muud küpsetised puhtast eestimaisest toorainest. Tule maitse Maheleiva tooteid toidumessil Mahe-Eesti ühistelgis!
www.maheleib.ee
www.facebook.com/maheleib

BIOMENU tulevikutoidu vapper sihinäitaja
Biomenu maheköögi rikkalikust menüüst leiab nii vegan- kui toortoite, samuti on Biomenu meeskond mõelnud gluteeni ja laktoosi vältivatele inimestele. Lisaks kasutavad Biomenu kokad magustoitudes ja kookides rafineeritud suhkru asemel puuvilju ning loobutud on ka valgest nisujahust – kõik parema tervise ja heaolu nimel. Tule tutvu Biomenu valmistoitudega toidumessil, Mahe-Eesti ühistelgis!
www.biomenu.ee
www.facebook.com/BiomenuMahekook

CHAGA HEALTH – esivanemate tarkust metsast
Chaga Health on ühendanud esivanemate taimetarkuse tänapäevase tehnoloogiaga. Tulemuseks on suhkruta, säilitusaineteta ja rasvavabad metsatooted, mis on igapäevases toidutegemises väga kergesti kasutatavad. Ettevõtte lipulaevaks on Elemental Eliksiir, mille peamine koostisosa on must pässik.
Külmkuivatatud marjades on säilinud vitamiinid ning need on mõnusad snäkid, mis sobivad ka hästi kingituseks. Musta pässiku, kuusevõrse ja männikasvu pulbreid on lihtne lisada smuutidesse, mahladesse, jogurtile jm, neist saab ka maitsva tee.
www.chagahealth.eu
www.facebook.com/Health.by.Chaga

KONJU MÕISA TALU  – mahe piim kitsedelt
Perefirmana tegutsev Konju Mõisa Talu liitub Mahe-Eesti ühistelgiga, tuues toidumessile maheda ja maitsva kitse- ning lehmapiima. Konju Kitsefarmis on mahepidamisel ligi 600 kitse, nende piim jõuab tarbijani töötlemata, säilitamaks maksimaalselt toitaineid ja vitamiine.
www.piim24.eu

MOE PEENVIINAVABRIK – kibedakultuur eesti põlluviljadest
Moe Peenviinavabrik ennistab viinapõletamise kunsti meistrite kirge ja lähenemise terviklikkust. Taasavatakse käsitöösaladusi, mis on aastasadu peitunud viljas ja iga tema tera iseloomutugevuses. Koos viljakasvatajatega kannab Moe edasi Eesti viinavalmistamise mitmekülgselt sügavaid traditsioone. Tehakse seda maailma vanuselt teises viinaköögis, Moe peenviinavabrikus, mis asutati Rootsi kuninga Charles XI aegadel, 1688 aastal.
www.estonianspirit.com

FRESKO JÄÄTISEVABRIK – peened ja erilised ampsud
Tartus tegutsev Fresko Jäätisevabrik valmistab käsitööna jäätiseid, mis üllatavad huvitavate maitseomaduste ja harjumuspäratult peene ümbrisega – maiust pakendatakse klaaspurkidesse. Tootevalikust leiab ka mitut sorti veganjäätiseid ja Fresko jäätisevabrikantide senise tegevuse põhjal otsustades võib neilt ka tulevikus oodata mitmeid maitseüllatusi. Fresko jäätised on kohe-kohe omandamas õigust kasutada mahemärki.
www.fresko.jaatisevabrik.ee
www.facebook.com/jaatisevabrik