Taani lipu 800. aastapäeva pidustustel Vordingborgis, mis on üks Taani kunagistest pealinnadest, oli taanlasi nende väärika sündmuse puhul tulnud tervitama ka Tallinna linna esindaja linnavolikogu aseesimees Mart Luik.

Taanlastele on nende lipp Dannebrog väga armas ning üldtuntud legendi lipu saamisloost Taanilinnas Tallinnas teab iga taanlane. Taani lipu suurt juubelit tähistatakse Vordingborgis ja Tallinnas samaaegselt.

 

Mart Luik ütleb, et Taani ja Eesti teevad juba aastaid aktiivselt koostööd infotehnoloogia ja puidutööstuse valdkondades ning suheldes taanlastega on olnud hea tõdeda, et eestlased ja taanlased mõtlevad väga sarnaselt nt ringmajanduse ja jäätmekäitluse valdkondades. Küll aga on eestlastel veel pikk maa minna mahemajanduse arendamisel jõudmaks Taani tasemele – Taani on kogu maailmas tuntud maheriigina.

“Kuigi taanlased on altid katsetama uusi tehnoloogiaid, on Taani tarbijad üpris konservatiivsed ning eelistavad tooteid, mis on turul end juba tõestanud või on tugevalt seotud Põhjamaadega. Mahetoodete segmendis on Taani üks eesrindlikumaid riike maailmas ning see turunišš on kiiresti kasvamas, ulatudes juba 10 protsendini kogu Taani toiduaineturust. Taani tarbijad on üha enam huvitatud tervislikkusest, keskkonna hoidmisest, loomade eetilisest kohtlemisest ning kvaliteedist ja mõistagi ka maitsest” (allikas EAS).

Luik tunnustab Organic Estoniat mahetoodete ühisväljapanekuga väljatulemise eest Vordingborgis ja ütleb, et see on julge samm teades Taani maheturu taset ja taanlaste kõrget maheteadlikkust. Samas Mart Luik lisab, et teisalt loob see muidugi uusi võimalusi koostööks riikide vahel, näiteks toidusektoris, kus taanlaste maheteadlikkus loob soodsa pinnase Eesti mahetoidu tootjatele oma toodetega Taani turule tulemiseks.

Vasakul pildil (paremalt) Taani kroonprints Frederik, Vordingborgi linnapea Mikael Smed ja Tallinna linnavolikogu aseesimees Mart Luik pidulikul tseremoonial Vordingborgis
Fotode autor: Jens Wollesen, Taani

 

Turuarendustoetuse abiga rahastatud tegevus