“Londoni mahetoodete turg on väga rikkalik ja toodete valik on tohutu, ainuüks suurepärase pakendiga ei ole võimalik eristuda ja silma jääda – vaja on ka erilist toodet ja muidugi õnne” tõdesid oma hiljutisel Londoni visiidil Organic Estonia esindajad, kes külastasid Londonis mahetoodete kaubamaju Whole Foods ja Organic Planet.

“Aga Eesti maheettevõtetel on siiski võimalust sellele keerulisele Londoni turule pääseda”, räägib videos EAS-i kaubandusnõunik Londonis Andreas Heiki Pant. Ta saab Eesti ettevõtjaid aidata Suurbritannia turuolukorra infoga, turuspetsiifiliste teadmiste ja kaubanduskontaktide leidmisega. Organic Estonia pakub maheettevõtjatele omalt poolt veebipõhist ühisturundusplatvormi ja ühiseid turundustegevusi sihtriikides, sh Suurbritannias ja Londonis.

Eesti Suursaatkonnas Londonis on väljapanek Eesti maheettevõtete mitmekülgsest tootevalikust, kus on esindatud nii looduskosmeetika, toit, toidulisandid, piima- ja lihatooted, jahu- ja pastatooted, alkohoolsed joogid ettevõtetelt Chaga OÜ, Green Valley Ventures OÜ, Magusameistrid OÜ, Moe OÜ, Must Küüslauk OÜ, OÜ Tõrvaaugu Mahe talu, Pajumäe Talu OÜ, Saidafarm OÜ, Nopri OÜ, Aesti Skincare OÜ, Furcella OÜ, Sirloin OÜ, Liivimaa Lihasaaduste Wabrik OÜ ja Amoor OÜ. Kõik ettevõtted vaatavad ringi eksporditurgude järgi, sh Londodn ja Suurbritannia muud piirkonnad.


Projekti rahastatakse läbi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.