mõttekodade programm ökomässul

Sel nädalavahetusel toimub 17.–18. septembril Patarei merekindluses juba kuues Ökomäss Säästva Renoveerimise Keskuse eestvedamisel, kus Mahe-Eesti liikumine tutvustab mahemaailmavaadet läbi teadlaste, mahepõllumeeste, ökokogukondade, professorite ja ettevõtjate pilgu läbi.

“Maheidee ja -mõtteviis peaks jõudma taas meie inimeste igapäevaellu. Ökomessil oleme palunud osalema üle 25 erineva valdkonna inimese, Juhan Särgava ja Arvo Purga mahepõllumajanduse ja Biodünaamika Ühingu esindajana, Reet Aus ja Rasmus Rask maheettevõtjana, Roy Strider maheriigi mõttekaaslasena, Toivo Aalja ökokogukondade esindajana, lisaks mitmed teadlased ja professorid nagu Kaidi Tamm Karlsruhe Tehnikaülikoolist ja Rein Einasto Tallinna Tehnikakõrgkoolist. Mõte on koondada ja tutvustada nii teoreetilisel kui praktilisel viisil, mil moel mahemõtteviis on oluline nii meile endile kui kogu maailma kestma jäämisele,” kommenteerib Arengufondi võiduidee 2015 Mahe-Eesti eestvedaja Krista Kulderknup.

Mahe-Eesti liikumine on aastase tegevuse jooksul liitnud üle tuhande kaasamõtleja ja saja vabatahtliku, et Mahe-Eestist võiks kujuneda uus edukas kuvand ja suundumus meie riigile. Liikumine ootab vabatahtlikke ning uusi liitujaid, keda teema puudutab.

Ökomäss on hea paik kohtumiseks. Mahe-Eesti eestvedaja loodab, et mõttekodade programm võiks veelgi kokku viia inimesi, kes tunnevad, et mahemõtlemine on juba maailmasuundumus ega ole ainult üksikinimese ja pere tervise seiskohast oluline, vaid ka riigi tasandil tähtis teema.

Ökomäss on keskkonnateadlikku ehitust ja elulaadi tutvustav koguperefestival, kus on võimalik tutvuda ökoloogilise ehitamise ja eluviisiga ning osaleda töötubadel, koolitustel, seminaridel, filmiprogrammis, näitustel ja kontserdil. Käesoleval aastal on festivali uuendustena kavas rahvusvaheline konverents ja Mahe-Eesti mõttekodade programm. Festivalil osalemine on tasuta.

Mahe-Eesti jätkusuutlike mõttekodade programmhttp://www.organicestonia.ee/mahe-eesti-okomassul/

Ökomässu koguprogramm http://ecomess.eu/

Ökomäss toimub sel nädalavahetusel 17-18.09 Patarei merekindluses, Tallinnas, Kalaranna 28. Uksed avatakse laupäeval ja pühapäeval kell 11.00.

Kontserdil “…SISEMERI SILMINI…” esinevad laupäeval kell 18.00 Krista Citra Joonas ja Jaak Johanson.