Organic Estonia tegevjuht Krista Kulderknup kohtus eelmisel nädalal Jaapani kultuuri ja koostöö esindaja Janne Funk`i  eestvedamisel Jaapani ühe arvestatavama mahetoidu edasimüüjaga.

Jaapani edasimüüja Tretes on huvitatud Eesti mahetoodete viimisest Jaapani turule. Tretes varustab Jaapanis 300 nii mahe- kui tavakauplust ning on väga huvitatud, et Eesti mahetooted jõuaksid ostjateni Jaapanis.

Krista: “Mul on väga hea meel, et oleme jõudnud Organic Estonia tegevusega sinnamaale, et saame mahe- ja loodustoodete veebi- ja paberkataloogi esitleda ostujuhtude ja edasimüüjatele. Kataloogis on praegu juba 40 ettevõtte tooted.”

Jaapani edasimüüja Tretes tunnustas: “Eesti mahetooted on põnevad ja huvitavad, me tahaksime väga proovida nii juustukrõpse ja ka lihasnäkke. Organic Estonia mahetoodete portfell on väga mitmekesine. Järgmise sammuna ootame juba huviga toodete maitsmist. Ja kui mõni teie ettevõte toodab Eesti maheõlut, siis sobiks see väga hästi mahesuupistete kõrvale.”

Krista Kulderknup selgitab: “Novembri esimestel nädalatel paneme Organic Estonia maheportfellist tootenäidised kokku ja saadame Jaapani Tretes esindajatele prooviks. Uuel aastal tulevad Tretes esindajad väljavalitud tooteid pakkuvate ettevõtetega Eestisse kohtuma ja täpsustatakse ka muuhulgas eksporditingimusi.

Krista lisab, et see on kahtlemata väga atraktiivne koostööpakkumine ja tunnustus Organic Estoniale ning võimalus jõuda Eesti mahetoodete ühisportfelliga Jaapani turule. Organic Estonia eesmärgiks on vähemalt 10 ettevõtte mahetoodetega müüki jõudmine välisriigi jaeketti, et tulevikus saaks ühisturunduskampaaniatega toetada ettevõtete müügitegevust.