Organic Estonia ja Eesti mahetootjad käisid ekspordi visiidil Taanis eesmärgiga teha tutvust Taani turuga, tutvustada oma mahetooteid taanlastele ning leida võimalusi mahetoodete müügiks Taanis.

“Eesti mahetootjad otsivad aktiivselt võimalusi mahetoodetega eksporditurgudele jõudmiseks. Taani tuntus maheriigina ja taanlaste väga kõrge mahe-teadlikkus pakub Eesti mahetootjale innustavaid väljakutseid mahetoodetega Taani turule jõudmiseks” selgitab Organic Estonia tegevjuht Krista Kulderknup.

Eesti Suursaatkonnas Kopenhaagenis toimusid 13. juunil B2B kohtumised. Eesti maheettevõtjad kohtusid Taani mahekaubanduse ostujuhtidega, kes esindavad piimatoodete, lihatoodete, jookide ja mahlade ning toidulisandite ja maitseainete kategooriaid. B2B kohtumistel osalesid Chaga OÜMagusameistrid OÜMust Küüslauk OÜSaidafarm OÜPajumäe Talu OÜMoe OÜLiivimaa Lihasaaduste Wabrik OÜTõrvaaugu Mahe Talu OÜAmoor OÜ ja Sirloin OÜ.

Taanlased on küll altid katsetama uusi tehnoloogiaid, aga nad on üpris konservatiivsed ning eelistavad tooteid, mis on turul end juba tõestanud või on tugevalt seotud Põhjamaadega. Mahetoodete segmendis on Taani üks eesrindlikumaid riike ning see turunišš on kiiresti kasvamas, ulatudes juba 10 protsendini kogu toiduaineturust. Taanlased on aina enam huvitatud tervislikkusest, keskkonna hoidmisest, loomade eetilisest kohtlemisest ning kvaliteedist ja mõistagi ka maitsetest.

Eesti suursaadik Taanis Märt Volmer tunnustas Organic Estoniat väga jõudsa arenemise ja aktiivse tegevuse eest koos Eesti maheettevõtjaga ekspordivõimaluste leidmiseks Taanis. “Aasta taguse ajaga võrreldes on Organic Estonia teinud suure arenguhüppe ja jõudnud täna tasemele, kus ka saatkond saab omalt poolt aktiivselt kaasa aidata Eesti maheettevõtete tutvustamisele Taanis ning olla abiks kontaktide loomisel Taani mahekaubanduse esindajatega, et Eesti mahetooted jõuaksid Taani turule”.

Organic Estonia tänab väga Eesti suursaadik Märt Volmerit ja saatkonna töötajaid igakülgse abi ja toe eest Eesti ettevõtete Taani visiidi ettevalmistamisel ja läbiviimisel. Nii Organic Estonia esindajad kui Eesti maheettevõtjad said tänu visiidile väga olulise kogemuse võrra rikkamaks, saime kuhjaga uusi teadmisi Taani mahetoodete turust ning taanlastelt vahetut ja väga väärtuslikku tagasisidet Eesti mahetoodetele.

Maheekspordi pilootprojektiga jätkab Organic Estonia sügisel Saksamaal, uutel huvilistel – ettevõtetel palume oma osalussoovist märku anda info@organicestonia.ee

 

Turuarendustoetuse abiga rahastatud tegevus