Eesti suursaadik Taanis Märt Volmer avas 13. novembri õhtul Eesti ettevõtete B2B äriseminari Rootsis Malmö messihallis. Seminaril osales enam kui 30 Eesti mahemajanduse ettevõtet ning 23 ostujuhti ja müügiesindajat Taanist ja Rootsist.

Suursaadik Märt Volmer: “Oleme väikesed nii riigina kui ettevõtetena, aga seda enam nutikad, kiired ja innovatiivsed”.

30 Eesti mahemajanduse ettevõtet tutvustavad äriseminaril Euroopa ostujuhtidele ja müügiesindajatele oma erilisi ja innovaatilisi tooteid toidust looduskosmeetikani.

Kas teadsite, et eestis tehakse putukajahust krõbeleibasid, musta küüslaugu napsi, mustast pässikust (chaga) terviseeliksiiri, juustukrõpse päris juustust, vaarikaseemne õli, toortatra jahust pastat, vetikahelbeid, ilma lisatud suhkruta moose, looduskosmeetikat nii turbast, mudast kui vetikatest jpm põnevat?

Organic Estonia tegevjuht Krista Kulderknup: “Võõrustasime äriseminaril 23 ostujuhti ja müügiesindajat nii Taanist kui Rootsist. Oluline on Eesti mahedad väikeettevõtted ühiselt suureks teha. Organic Estonial on olemas veebipõhine ühisturundusplatvorm, kuhu toome kokku Eesti mahe ja looduskosmeetika tootjad”.

Krista Kulderknup lisas: “Eesti B2B äriseminar on muuhulgas uueks sisendiks ka Eesti ühisstendi loomiseks looduskosmeetika ja puhastuvahendite ettevõttele. Piisava huvi korral plaanib Organic Estonia lisaks Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja mahetoidu väljapanekule Malmö messil anda võimalus ka loodustoodete pakkujatele. Eesmärgiks Eesti mahemajanduse tervikprogrammi 2018-2021 ellu viimine ja eesmärke saavutamine”.

Eesti äriseminari korraldamiseks Rootsis panid õla alla meie head koostööpartnerid Maaeluministeerium, Eesti Suursaatkond Kopenhaagenis, Eesti Suursaatkond Stockholmis, EAS, Tartu Ärinõuandla ning Eesti Põllumajandus ja Kaubanduskoda. Ettevõtmise eestvedaja on Organic Estonia. Suur tänu kõigile! Tegime maheajalugu 💚

Parempoolsel pildil: (vasakult) Maaeluministeeriumist Mariann Roos, Eesti Suursaatkonna atašee Iti Press, Eesti Suursaadik Taanis Märt Volmer, Organic Estonia tegevjuht Krista Kulderknup ja Eesti Suursaatkonnast Stockholmis Tiiu Mõtus.