Eesti suursaadik Taanis Märt Volmer 

Organic Estonia möödunud nädalal toimunud Taani visiidi üks eesmärke oli viia Eesti mahetoodete näidised Taani, et alustada koostööd kohaliku saatkonnaga eesmärgiga leida Eesti toodetele turgu.

“Just Eesti mahetooted võiks Taanis omada potentsiaali,” kommenteeris suursaadik Märt Volmer saatkonna nõupidamiste lauale laiali laotatud tooteid põhjalikult vaadates. Tema sõnul peame aga arvestama, et Taani on rikas turg, kus kõik on olemas: “Eestit siin väga hästi ei teata. Eesti kuvand praegu väga palju ei toeta neid tooteid. Ma arvan, et Organic Estonia koduleht, kaardid ja tooted teeks meie tööd palju lihtsamaks. Kui me siin Eestit ja Eesti kuvandit iga päev müüme, siis me niikuinii räägime Eestist kui puhta loodusega mahedast keskkonnast. Kui meil oleks abiks kuvand või tööriist, mida saaksime kasutada, oleks see meile kasuks. ”

Organic Estonia kokkupandud esimene mahetoodete portfell sisaldas nii sööki-jooki kui loodus- ja kosmeetikatooteid. Oma tooteid saatsid Taani Organic Estonia liikmed Must Küüslauk, Chaga, Aesti, Mulieres, Arboris, Pajumäe talu, Moe Peenviinavabrik, Turbliss, samuti Birch Sap OÜ, Kokos Kodukosmeetika, Biovegan, Estko.

Märt Volmer leiab, et kõikidel kaasavõetud toodetel on edulootus täiesti olemas: “Meil on väga hea meel, et saame midagi reaalselt tegema hakata,” kinnitab Märt Volmer.

Helen Arusoo