Eesti ökoloogiliste puhastusvahendite tootja Mulieres jõudis väheste väljavalitud ettevõteteni, kelle toodang on garanteeritult looduslikest koostisosadest ja kannab vastaval keskkonnamärgist. Rahvusvaheliste uuringute kohaselt on naturaalsete toodetena sertifitseeritud vähem kui 1% pesu- ja puhastusvahenditest.

Mulieres’i asutaja Merylin Rüütli sõnul tähendab rahvusvahelise tunnustuseni jõudmine ettevõtte jaoks väga pikka ja kulukat protsessi, kus kontrollitakse üle kõik toodete koostisosad, retseptid, tootmismeetodid ja auditeeritakse kõike koha peal kuni müügimaterjalideni. “Ecocert nii organisatsiooni kui kvaliteedimärgisena on selles vallas maailmas üks tuntumaid ja levinumaid. Nende standardid on ühed rangemad aga samas ka mainekamad,” lisas Rüütli.

Ecocerti sertifikaat kinnitab, et Mulieres’i pesugeelid ja üldpuhastusvahendid on biolagunevad, nende koostisosad on 99,97% looduslikku päritolu ning tootmisel on kasutatud mahepõllumajanduse toorainet. Ühtlasi tähendab see ka, et Mulieres’i tootmissüsteemid vastavad säästva arengu standardile.

“Kuigi me ise teadsime kogu aeg, et nii meie tooted kui pakendid on igati ökoloogilised ning pisikesel Eesti turul võis tarbija meid ka lihtsalt usaldada, siis ekspordiedu aluseks annab usaldusväärsuse garantii rahvusvaheline tunnustus,” selgitas Rüütli Ecocerti taotlemise olulisust.

Eesti väiketootja looduslike koostisosadega puhastus- ja pesupesemisvahendid baseeruvad nahasõbralikul ja heade puhastusomadustega oliiviõlil. Mulieres on loonud tootesarja teadlikule tarbijale, kelle jaoks on piisavalt head ainult läbinisti looduslikest koostisosadest ja allergiavabad valikud, mis kaitsevad nii inimesi kui ka looduskeskkonda.

Mulierese pesu- ja puhastusvahendid ei sisalda parabeene, naftatooteid, sünteetilisi lõhna- ega värvaineid, neid pole katsetatud loomadel ning need kannavad alates 2016. aasta veebruarist ka rahvusvahelist „Vegan Society “ märgist.

Lõhnastamata sensitive-seeria toodetel on Eesti Allergialiidu soovitus. 2016. aasta novembris omistati Mulieres „Roosiaed“ pesugeelile Mälmo ökomessil auhind, kui parim uus elustiilitoode Skandinaavias.

Ecocerti sertifikaat kannab nimetust “natural detergent made with organic“.