Skandinaavia juhtiv mahetoitude ja -jookide ning looduskosmeetika mess Malmös pole enam mägede taga. Mahemeelsed ettevõtted üle euroopa kohtuvad taaskord Malmö messil Rootsis 13.-14.novembril!

Organic Estonia ja Tartu Ärinõuandla viivad Eesti ettevõtted Rootsi Malmö messile, kus toimub mahetoitude ja -jookide mess „Nordic Organic Food Fair“ https://www.nordicorganicexpo.com/ ning looduskosmeetika mess Eco Life Scandinavia https://www.ecolifeshow.com/.

Organic Estonia tegevjuht Krista Kulderknup: “Organic Estonia lõi sellel aastal koostööks käed Tartu Ärinõuandlaga ning meil on plaanis teha ühiselt maheajalugu. Eestist ei ole kunagi varem sedavõrd suurt hulka mahemajanduses tegutsevaid ettevõtteid võtnud ette ühist messile minekut. Kokku on 30 mahetoidu ja looduskosmeetika valdkonnas tegutsevat ettevõtet, kes on Organic Estonia ja Tartu Ärinõuandla eesvedamisel osalemas sellel aastal Malmö messil“.

Messil osalevatest ettevõtetest suur osa on Organic Estonia liikmed: OÜ Tõrvaaugu Mahe talu, Furcella OÜ, OÜ Kasevetekohin, BugBox OÜ, LoondSPA OÜ, Ervita Marjakasvatuse OÜ, Saidafarm OÜ, Green Valley Ventures OÜ, Aesti Skincare OÜ, Magusameistrid OÜ, Nurme Looduskosmeetika OÜ, Must Küüslauk OÜ, Chaga OÜ, Sirloin OÜ, Rõngu Mahl, Moe OÜ ja OÜ Numami. Lisaks on ka uusi tulijaid: Matsimoka OÜ, Grouseberry OÜ, Mahemuna OÜ, Green Bite OÜ, Vetik OÜ, Mathugo OÜ, Estko AS, Rabafarm OÜ, Alliku mahetalu OÜ ja Polli Aiandusuuringute Keskus.

Krista Kulderknup lisab, et kõikidel messil osalevatel ettevõtetel on oluline võimalikult hästi silma paista nii messil, networking üritusel kui ka äriseminaril Kopenhaagenis, mis tähendab korralikku eeltööd ja tervet hulka olulisi ettevalmistusi.

Sel eesmärgi toimus ka 17. oktoobril messil osalevatele ettevõtetele infoüritus Tallinnas, kus arutasime ühiselt läbi kõik messi õnnestumiseks olulised teemad:

  • Logistika, sh transport ja kuidas oma tooteid messile kaasa võtta
  • Tegevusplaan 12. novembri pärastlõunal Kopenhaagenis
  • Networking üritus 13. novembril ja kuidas sellest ettevõttele suurimat kasu saada
  • Ettevõtete panus networking ürituse õnnestumisse
  • Networking üritusele kaasa võetavate toodete, materjalide tutvustamine
  • Ettevõtete reklaam networking üritusel
  • Etevõtetele tagasiside B2B kohtumisteks ettevalmistatud profiilide kohta

Lisaks Tartu Ärinõuandlale on Organic Estonia head koostööpartneris selles suures ettevõtmises ka Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda, Maaeluministeerium ning Eesti suursaatkonnad Taanis ja Rootsis. Oleme väga tänulikud kõigile meie headele koostööpartneritele.

Messid on B2B üritused Euroopa riikide ostujuhtidele, kes otsivad sisseostuks parimaid tooteid mahetoidust looduskosmeetikani. Messil saab tutvuda ekspordituru juhtivate tarnijatega, sealhulgas Põhjamaade parimate pakkumiste, rahvusvaheliste kaubamärkide ja uute põnevate idufirmadega.