Tänavu möödub 800 aastat Taani tähtsaima legendi sünnist, mis kinnitab Eesti ja Taani sidemete pikaealisust – olevat ju siinsamas Maarjamaal  langenud keset lahingumöllu sinisest taevalaotusest taanlaste punavalge ristilipp Dannebrog. Suurt juubelit tähistatakse 15. juunil üle kogu Taani ning pidulikest sündmustest Vordingborgis võtavad osa ka Taani kroonprints Frederik ja kroonprintsess Mary.

Organic Estonia koos oma liikmetest ettevõtete ja Eesti Suursaatkonna Taanis tähistavad koos taanlastega Taani lipu 800. aastapäeva Vordingborgis, mille raames toimub suur rahvapidu, festival ja laat. Vordingborgi peaväljakule pannakse üles suur Eesti ala, kus Organic Estonia saab koos oma liikmetest ettevõtetega tutvustada ja müüa Eesti mahe- ja loodustooteid.

Taani lipu aastapäeva pidustustele Vordingborgis on tulemas ka Olde Hansa, Tallinn Design House, LuminaNordica OÜ ja veel mitmed eesti ettevõtted.

Eesti suursaadik Taanis Märt Volmer ütleb, et Eestit ja Taanit sedavõrd emotsionaalselt siduvad üritused on suurepärane võimalus Eesti ettevõtjatele oma toodete tutvustamiseks taanlastele. Vordingborgi on oodata ca 10 000 külastajat, hulk meediat ja tähelepanu, mida nii Dannebrog kui Taani kroonprintsi ja kroonprintsessi külastus pidustustele toob.

Eesti kasutada on Vordingborgi keskväljakul 2 telki: ühe sisustab Olde Hansa, kes lööb seal lahti pop-up restorani ja teise saab Organic Estonia koos Eesti saatkonna ja Eesti ettevõtetega, kes saavad võimaluse külastajatele oma lugu rääkida ja tooteid tutvustada.

 

Turuarendustoetuse abiga rahastatud tegevus