Organic Estonia on EASi toel käima lükanud ekspordi pilootprojekti, millega on liitunud tänaseks 14 ettevõtet. Ekspordiprojekt koondnimega “Inglismaa – Taani – Saksamaa” on jõudnud tänaseks teise etappi. Koostöös Eesti Suursaatkonnaga Taanis valmistame ette ettevõtete B2B kohtumisi Eesti saatkonnas Kopenhaagenis.

“Kuigi taanlased on altid katsetama uusi tehnoloogiaid, on Taani tarbijad üpris konservatiivsed ning eelistavad tooteid, mis on turul end juba tõestanud või on tugevalt seotud Põhjamaadega. Mahetoodete segmendis on Taani üks eesrindlikumaid riike ning see turunišš on kiiresti kasvamas, ulatudes juba 10 protsendini kogu toiduaineturust. Tarbijad on üha enam huvitatud tervislikkusest, keskkonna hoidmisest, loomade eetilisest kohtlemisest ning kvaliteedist ja mõistagi ka maitsest” (allikas EAS).

Organic Estonia tegevjuht Krista Kulderknup: “Eesti mahetootjad on üldjuhul väikeettevõtted, kes vajavad edukaks eksporditegevuseks turundusalast tuge ja nõustamist. Ekspordi pilootprojekti raames nõustame ettevõtteid nii toodete, pakendite, tekstide/tõlgete ja ka kodulehtede ettevalmistusel. Ekspordiprojekt sai ellu kutsutud, et Eesti mahetootjaid ühiselt ette valmistada ekspordiks ning piloteerida ühisturunduse  võimalusi.”

Eesti ettevõtete mahe- ja loodustoodete tutvustamiseks välisturgudel avasime sellel aastal ka veebipõhise ühisturundusplatvormi www.organicestonia.org. Ühisturundusplatvorm on suunatud välisriikide ostujuhtidele, kellele pakume Eesti maheettevõtete tooteid  ühisportfellina kus on koos erinevad tootjad ja tootekategooriad. Selliselt ei konkureeri Eesti ettevõtted välisturul mitte omavahel vaid fookus on tarneahela võimekusel.  

Eesti mahetootjad kohtuvad Eesti Saatkonnas Kopenhaagenis 13. juunil kohalike mahepoodide ostujuhtidega, kes esindavad piimatoodete, lihatoodete, jookide ja mahlade ning toidulisandite ja maitseainete kategooriaid.

B2B kohtumistel osalevad Chaga OÜ, Magusameistrid OÜ, Must Küüslauk OÜ, Saidafarm OÜ, Pajumäe Talu OÜ, Moe OÜ, Liivimaa Lihasaaduste Wabrik OÜ, Tõrvaaugu Mahe Talu OÜ, Amoor OÜ ja Sirloin OÜ.

Maheekspordi pilootprojektiga jätkame sügisel Saksamaal, uutel huvilistel – ettevõtetel palume oma osalussoovist märku anda info@organicestonia.ee

 

Turuarendustoetuse abiga rahastatud tegevus