Peaminister Jüri Ratas on Eesti ettevõttega ametlikul töövisiidil Jaapanis alates 10. veebruarist, mille peaeesmärk on tihendada kahepoolseid suhteid ja laiendada majanduskoostööd.

Koos peaministriga sõidavad Eesti äridelegatsiooni koosseisus Jaapanisse ka Organic Estonia liikmed BugBox Ltd ja Millennium Invest/Oryaku.
Äridelegatsioonis on ka ettevõtted Star Cloud (e-õpikud), Cleveron, K12 Technologies (e-kool), Admiral Markets Group, Elcogen, Balsnack International Holding, Planetway, Helmes, RaulWalter, DefSecIntel Solutions, Ecomatic, Aktors, Cybernetica, GoSwift, Tech Heroes Club ning välisministeeriumi ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) esindajad.
Visiit on ette valmistatud Eesti Tokyo suursaatkonna ja EASi koostöös.
Jaapani visiidi eesmärk on kinnitada Eesti ja Jaapani tihedat koostööd ning toetada Eesti infotehnoloogia ning rohe-energia ettevõtete sidemete loomist Jaapani riigi ning ettevõtjatega.

 

“Loodan, et visiit aitab kaasa Eesti teenuste ekspordile ja investeeringutele ning meie riikide ettevõtete suhted muutuvad selle tulemusel tihedamaks. Jaapan tunneb üha rohkem huvi Eesti e-valitsemise ja e-lahenduste praktika vastu. Soovime visiidiga leida meie ettevõtjate jaoks võimalused koostööd selles veelgi tihendada,” lausus peaminister.

“Ka kliimaküsimustes on meil Jaapaniga ühised huvid ja sarnased väljakutsed ning siingi on meie ettevõtjatele võimalusi,” lisas peaminister.